حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

کمک به زیبایی شهری و معماری با فناوری نانو

یبایی شهری
تاریخ خبر : ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ تعداد بازدید : ۵۵۸
تعداد رای : ۰
تمیزی نمای ساختمان سهم بسزایی در زیبایی شهرها دارد. هر روزه مدیران شهری در سراسر جهان قوانین جدیدی وضع می‌کنند که مالکان ساختمان‌ها را مکلف می‌سازد تا برای حفاظت و زیبا سازی ساختمان‌های تحت تملک خود اقدام کنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی برای کمک به بهبود فضای بصری شهرها و افزایش زیبایی  و نمایی ساختمان‌ها با کمک ساختارهای نانو پایه به کمک معماری آمده‌اند.

محمد محققیان مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان کوپل شیمی سپاهان در این باره گفت: مالکان ساختمان‌ها به ویژه برج‌های بزرگ  با چالشی به نام تمیزی و زیبای نمای ساختمان رو به رو هستند. به دلیل آلودگی‌های محیطی از جمله آلودگی هوا، ممکن است نمای ساختمان اعم از انواع سنگ، چوب یا آجر به مرور دچار آلودگی شود یا در اثر متغییرهای محیطی دچار آسیب گردد.

محققیان افزود: این شرکت یک ساختار پوششی نانویی آب‌گریز تولید کرده است که با  پاشش آن روی سطوح می‌تواند بین 3 تا 5 سال سطح و نمایی ساختمان را از انواع آلاینده‌ها محافظت کند. این ماده در واقع علاوه بر افزایش طول عمر ساختمان جلاء و تمیزی و زیبایی آن را حفظ می‌کند.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان کوپل شیمی سپاهان افزود: این محلول کاربردی به وسیله دستگاه‌های انفرادی پاشش مایع که در سمپاشی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد بر روی سطوح قرار می‌گیرد و 24 ساعت  بعد به آن سطح حالت مایع می‌دهد.

وی افزود: این مسئله می‌تواند علاوه بر حفظ زیبایی ساختمان به حفظ زیبایی شهرها نیز کمک کند. در حال حاضر نیز مقدار قوانینی که از سوی مدیران شهری در این حوزه اعمال می‌شود، هر روز در حال افزایش است. به همین خاطر با توجه به قیمت به صرفه استفاده از محصولات دانش‌بنیان نانو پایه، می‌توان به حفظ دراز مدت زیبای و استحکام نمای ساختمان کمک کرد. البته از این محصول نانو پایه می‌توان در موارد متعدد دیگری  نیز بهره برد. قیمت این محصول با نمونه‌های مشابه خارجی تفاوت قابل توجهی دارد و به دلیل کیفیت خوب محصولات ایران ساخت، استفاده از نمونه‌های گران‌قیمت وارداتی توجیهی ندارد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha